یکی از بهترین گزینه‌ها برای مسافرت قطار میباشد. قطار به دلیل ارزان  بودن و ایمنی بیشتر مورد استقبال مسافرین قرار گرفته است. در ایران چهار شرکت  اصلی :(شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار ),  (رجا)،  (سفیر)،  (فدک) فعالیت می کنند که سایر شرکت ها و قطارها زیر مجموعه این ها هستند. همچنین تمام قطارها در بستر شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند.  ریل تور  تمام قطارها را جستجو می کند و نمایش می دهد.

فروش بلیط قطار از طریق بیش از 1600 نمایندگی فروش در سراسر کشور و وب سایت های فروش اینترنتی انجام می شود که اطلاعات تمام آن ها یکسان است و اگر یکی ظرفیت خالی برای فروش بلیط نداشته باشد، دیگری هم ندارد. بنابراین اگر در وب سایت جستجو کردید و بلیط مورد نظر را نیافتید نیازی به مراجعه به نمایندگی های فروش نیست. تا چند سال گذشته برای خرید بلیط قطار به آژانس های مسافرتی مراجعه می کردیم و حتی در صف های طولانی منتظر می ماندیم تا بلیط قطار بخریم. اما حالا فرصت خرید اینترنتی بلیط قطار ایجاد شده است تا همه در هر مکانی که هستند همزمان بتوانند قطارها را جستجو کنند و مناسبترین بلیط را انتخاب نمایند.

سفر با قطار می تواند بسیار دلچسب باشد و برای شما و خانواده تان خاطراتی خوب و فراموش نشدنی بوجود آورد. سفر با قطار بدون شک ایمن ترین و کم ریسک ترین انتخاب برای مسیرهای داخلی است. معمولا افرادی که حس ماجراجویی بیشتری دارند و می خواهند از مسیر سفر مانند مقصد لذت ببرند، قطار را انتخاب می کنند. با خرید بلیط قطار از صفحه رزرو آنلاین بلیط قطار ریل تور دیگر دغدغه ای برای شروع سفر نخواهید داشت و می توانید به جنبه های مهم تر سفر بپردازید.

با خرید از سایت ریل تور  با  سه روش  از تخفیف ها و امتیازهای باشگاه مشتریان بهرمند گردید :

1-تخفیفهای ویژه بروی تمامی قطارها .چنانچه قیمتهای ما رو با سایر سایتهای آن لاین مقایسه فرمایید متوجه این مورد خواهید شد (علی الخصوص در قطارهایی که در مسرهای ترددی شرکت قارهای مسافری و باری جوپار در حال حرکت میباشند .

2- چنانچه در سایت ریل تور عضو شوید و در مدت  حداکثر 10 روز از تاریخ سفر درخواست امتیاز نمایید درصدهای تعیین شده بصورت ریالی در کاربری شما ثبت و در خرید بعدی شما قابل استفاده میباشد .

3- آژانسهای همکار که معمولا فروش بیشتری در سایت ریل تور دارند در سه شکل 

کاربر برنزی 

کاربر نقره ای 

کاربر طلایی 

بترتیب  یک درصد کارمزد بیشتری از سایرین دریافت خواهند نمود 

 امکان ابطال در بلیطهاییی که بصورت اینترنتی خریداری میشوند وجود ندارد .

 ابطال و استرداد بليت در مراكز فروش: بليت تا يك‌ساعت پس از صدور، به شرط عدم حركت قطار و بازبودن مراكز فروش، در مركز صادر كننده‌ي بليت با پرداخت كامل بهاي آن به مسافر قابل ابطال مي‌باشد.
 بليت قطارهاي مسافري دركليه‌ي مراكز فروش رايانه‌اي بليت (در ساعات كاري نمايندگي‌هاي فروش) با ارائه‌ي كارت شناسايي طبق مقررات زير، قابل استرداد مي‌باشد و نيازي به مراجعه به مركز خريد بليت نيست.

 قوانين پرداخت بهاي بليت پس از استرداد: تا ساعت 12 روز قبل از حركت قطار، 90 درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
از ساعت 12 روز قبل از حركت تا 3 ساعت پيش از حركت قطار، 70 درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
از 3 ساعت مانده به حركت تا لحظه‌ي حركت قطار50 درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
 استرداد بليت پس از حركت قطار امكان‌پذير نمي‌باشد.

امکان استرداد بلیط اینترنتی به صورت آنلاین و آنی در سایت ریل تور در قسمت :استرداد آنی بلیط قطار امکان پذیر میباشد